Jak používat brousek na keramické nože?


Proč je důležité používat brousek na keramické nože

Keramické nože jsou velmi oblíbené díky svému ostří, které vydrží mnohem déle než u nožů kovových. Avšak i keramické nože se mohou zatupit a ztratit svou účinnost. Proto je důležité používat brousek na keramické nože, aby byly vždy v perfektním stavu.

Jak vybrat správný brousek na keramické nože

Při výběru brousku na keramické nože je důležité zvolit správnou hrubost brusného kamene. Pokud je nůž velmi zatupený, je vhodné začít hrubším kamenem a postupně přecházet na jemnější. Pokud je nůž jen mírně zatupený, stačí použít jemnější kámen.

Jak používat brousek na keramické nože

Nejprve je důležité připravit brousek a nože. Brousek by měl být umístěn na stabilním povrchu a nože by měly být čisté a suché. Poté se nože přidržují pod úhlem 15-20 stupňů a pomalu se posouvají po brusném kameni. Je důležité dodržovat stejný úhel a stejnou sílu při každém tahání nože po kameni.

Po každém tahání nože po kameni je důležité otáčet nůž o 180 stupňů. Tím se zajistí, že se nůž brousí rovnoměrně a nevzniknou na něm nerovnosti. Po dokončení broušení je vhodné nože opláchnout a vysušit.

Závěr

Používání brousku na keramické nože je důležité pro udržení jejich ostrosti a účinnosti. Při výběru brousku je důležité zvolit správnou hrubost brusného kamene a při broušení dodržovat stejný úhel a sílu. Po dokončení broušení je vhodné nože opláchnout a vysušit. Pokud budete dodržovat tyto zásady, vaše keramické nože vám budou sloužit mnohem déle.

Zdroj: gofreestyle.cz